Podsufitkibryza

Izolacja podłóg w drewnianym domu

Izolacja podłogi w drewnianym domu pomoże utrzymać ciepło w pomieszczeniu tak długo, jak to możliwe, zapobiegnie pojawianiu się pleśni, wilgoci, kondensacji. Aby zrobić to poprawnie, musisz wiedzieć, jakie materiały najlepiej stykają się z drewnem, a także jak układać kłody, aby podłoga nie skrzypiała z czasem.

Ocieplenie podłogi w domu drewnianym: główne etapy

Opowiem o najpopularniejszej, prostej i niezawodnej technologii izolacji podłóg. Opiera się na układaniu z opóźnieniem.

1. Układane są kłody, które służą jako podpora dla przyszłej podłogi. Odległość między opóźnieniami zależy od długości przęsła i przekroju samych opóźnień. Często w budownictwie kłody układane są co 580-590 mm, w zależności od szerokości materiału, który zostanie użyty do ocieplenia podłogi w drewnianym domu. W takim przypadku konieczne jest wybranie odpowiedniego rozmiaru opóźnienia.

2. Do spodu bali przymocowane są deski lub pręty czaszkowe o wymiarach 4 * 5 cm, na których położymy podkład pod izolację podłogi w drewnianym domu.

3. Następnie kładziemy izolację. Izolacja podłogi w drewnianym domu jest niemożliwa bez dolnej warstwy hydroizolacji i górnej paroizolacji. Nie przegap tego momentu, inaczej nie unikniesz wilgoci, utraty ciepła i skrzypienia.

4. Zainstalowano materiały izolacyjne na podłogę domu drewnianego. W celu stworzenia szczeliny wentylacyjnej między gotową podłogą a paroizolacją montuje się pręt kontrujący. Teraz przechodzimy do układania gotowej podłogi. Aby to zrobić, możesz użyć sklejki, płyty wiórowej, desek. Kontroluj każdą tablicę tak, aby nic się nie chwiało ani nie ugina Radzę nie używać gwoździ, poluzują się. Lepiej jest mocować za pomocą wkrętów samogwintujących.

Na pierwszy rzut oka może ci się wydawać, że nie jest to trudne. Ale zapewniam, że każdy etap ma wiele pułapek. Na przykład, jeśli kłody są ciasno upakowane, podłoga będzie skrzypieć, gdy drewno będzie suche. Jeśli nie zastosujesz materiału paroizolacyjnego, szczególnie podczas układania wełny mineralnej, pod podłogą tworzy się wysoka wilgotność i są to dodatkowe problemy. Trociny nieleczone środkiem antyseptycznym staną się nowym domem dla gryzoni.

Izolacja podłogi domu drewnianego

Rozsądne jest, że nie można ocieplić podłogi w drewnianym domu bez izolacji. Współczesny asortyment tych materiałów jest na tyle szeroki, że jestem gotów napisać rozprawę na ten temat. Powiem tylko, że nie ma uniwersalnego materiału. Wybierając grzejniki na podłogę drewnianego domu, weź pod uwagę warunki pracy, klimat, wilgotność, budżet. Do ocieplenia podłogi w drewnianym domu można użyć:
– trocin;
– keramzyt;
– wełna mineralna;
– spieniony polistyren;
– izolon;
– penofol;
– pianka poliuretanowa;
– styropian;
– ecowool.

W osobnym artykule powiem, która izolacja jest lepsza dla podłogi .
Podsumowując, chcę dodać, że można samodzielnie ocieplić podłogę w drewnianym domu. Ale lepiej zaufać profesjonaliście, aby z powodu błędów nie trzeba było z czasem zrywać gotowej podłogi i robić wszystkiego w nowy sposób!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll To Top