Podsufitkibryza

Główne rodzaje dachów domów drewnianych

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa typy konstrukcji: dwuspadowy i płaski, ale w konstrukcji drewnianej występuje tylko dach dwuspadowy, który jest jedną lub więcej płaszczyznami o określonym kącie nachylenia.

Dom , zbudowany z naturalnych materiałów drewnopochodnych są ładne, że mają one różne od innych, czasami nawet leczniczych właściwościach ekologicznych. Że istnieje tylko efekt „oddychania” ścian, który nadaje wnętrzu szczególny, bardzo zdrowy mikroklimat. Efekt ten jest szczególnie widoczny w domach z bali wykonanych z  wycinki drzew . Jednak w tym artykule omówiony zostanie najważniejszy  element konstrukcyjny dla prawidłowego i trwałego działania  domów drewnianych , zwany dachem. Istnieją odmiany dachów domów drewnianych, które mają określone rozwiązania estetyczne, termoizolacyjne i przestrzenno-konstrukcyjne. Rozważmy je dalej.

Obecnie najważniejsza jest jakość termoizolacyjna materiałów ze względu na wysoki koszt surowców do ogrzewania, dotyczy to również materiałów na pokrycia dachowe. Pod tym względem dzieli się na „zimne” i „ciepłe”, konstrukcja tych dwóch typów różni się od siebie zawartością materiałów termoizolacyjnych w konstrukcji ich „ciasta” pokrycia dachowego, sam  dach  też często jest materiałem termoizolacyjnym. Ponadto pokrycia dachowe mogą również pełnić funkcję izolacji termicznej.

Konstrukcja dachu

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa typy konstrukcji: dwuspadowe i płaskie, ale w konstrukcji drewnianej występuje tylko dach dwuspadowy  , który jest jedną lub więcej płaszczyznami o określonym kącie nachylenia. Nasza firma zajmuje się montażem wszelkich istniejących konstrukcji dachowych. Istnieją następujące typy dachów spadzistych:

• jednospadowy;

• szczyt;

• cześć p;

• dach czterospadowy;

• strych;

• szczypce.

Nazwy dwuspadowego i dwuspadowego  dachu  mówią same za siebie. Konstrukcja szczytowa jest najczęściej wykorzystywana przy budowie konstrukcji tymczasowych i pomocniczych, małych konstrukcji, takich jak natryski zewnętrzne, kurniki, małe szopy itp. Konstrukcja szczytowa jest najczęściej wykorzystywana w budownictwie jako najtańsza i najbardziej funkcjonalna alternatywa dla pozostałych.

Dachem  ma zwykle cztery trasy, z których dwa znajdujące się na jego górnej pod niewielkim kątem nachylenia i pokrywania części obszaru domu, uzupełnione przez dwie dodatkowe tras nakładających resztę domu obszaru.

Dach czterospadowy   jest taki, że jego kształt jest identyczny z piramidą, a więc jest czterospadowy. Jego osobliwość polega na tym, że ze względu na swój kształt pozostawia w środku bardzo mało miejsca, nadającego się do użytku. Jeśli jednak wnętrze nie jest planowane do użytku, jest to najlepsze.

Dach mansardowy  jest  podobny do dachu czterospadowego, różnica polega na położeniu podpór. Umieszczone są na krawędziach, podpierając tym samym  belki krokwiowe  (nośne, na których spoczywa  dach ) w narożach styku połaci.

Multi-  dwuspadowy  to taki, który posiada szeroką gamę kształtów i kątów nachylenia, na przykład, główny  dach  może być uzupełniony o dwa stoki obejmujące wykusz (rodzaj przedłużenia) w domu, itd.

Materiały dachowe

 

Istnieją następujące rodzaje materiałów, które są integralną częścią konstrukcji spadzistych:

• belki;

• grzejniki;

• hydroizolacja;

• pokrycia dachowe.

 

Belki stanowią podstawę całej konstrukcji dachu, są to prostokątne belki wykonane z wysokiej jakości drewna, bez sęków i pęknięć.

Materiały izolacyjne to materiały, które ściśle przylegają do belek krokwiowych konstrukcji, zwiększając jej izolacyjność termiczną.

Hydroizolacja dachów jest prezentowana w postaci bitumicznych / polimerowo-bitumicznych / polimerowych materiałów w rolkach, które są układane na krokwiach przed ułożeniem poszycia lub podłogi z paneli / desek. Miękki  dach to  również kompleks materiałów hydroizolacyjnych.

Dach  kładzie się na gotowej, stałej ramie dachowej, bezpośrednio na listwie (materiały z łupków) lub na podłodze (materiały w kawałkach, zwane dachówkami).

I wreszcie o podłodze na poddaszu. Pomieszczenie, które znajduje się pod dwuspadowym dachem, nazywa się poddaszem. Najbardziej odpowiednia dla niego jest konstrukcja poddasza, ponieważ pozwala uzyskać maksymalną wysokość i objętość przestrzeni. Oczywiste jest, że w tym przypadku w konstrukcji dachu muszą znajdować się materiały termoizolacyjne, które zapewnią izolację cieplną i akustyczną na poddaszu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll To Top